PZP porovnanie online pre najlacnejšie ponuky

PZP porovnanie online

Asi nebude nič nové, ak povieme, že väčšina z nás je pracovne vyťažená na toľko, že nestíhajú navštevovať rôzne pobočky. Preto sa uchýlia hneď  k prvej možnosti, ktorú majú po ruke, hoci nemusí ísť o tú najvýhodnejšiu a najlacnejšiu. Poisťovne si tento fakt veľmi dobre uvedomujú a s cieľom zvýšiť svoju klientelu sa rozhodil, že PZP online bude plne totožná s osobnou žiadosťou. Ak ste teda so žiadosťou váhali, už nemusíte. Teraz si už totiž môžete byť 100% istý, že žiadosť bude plne platná. Pokiaľ pri jej odosielaní nenastane výpadok spojenia. V článku sa dozviete niečo viac o tom, ako tento spôsob žiadosti funguje.

Dve možnosti pre PZP porovnanie online

Možnosť uzatvoriť si poistné zmluvy akéhokoľvek typu z pohodlia domu je skutočne pokroková a maximálne pohodlná. Tým to ale nekončí. Pretože si stále môžete vybrať. V tomto prípade z dvoch možností. Môžete sa rozhodnúť či chcete o PZP online požiadať priamo nejakého konkrétneho poskytovateľa alebo si urobiť porovnanie vašich ponúk. Väčšina sa prikláňa k porovnaniu, pretože vďaka tomu sa dozvedia, aké veľké rozdiely v cenách a poistných plneniach môžu nastať. Keďže je to bezplatné, nemáte čo stratiť. Rozdiely môžu byť skutočne až v stovkách eur, čo nie je málo.

Povinné zmluvné poistenie online šetrí váš čas vo výraznej miere a ak sa rozhodnete pre porovnanie, šetrí aj vaše peniaze. Aby sme len o tom nehovorili, ale vás aj na niektoré odkázali, odporúčame vám, aby ste si klikli na v úvode vyznačené slovné spojenie. To vám urobí rýchly, bezplatný a hlavne nezáväzný prieskum vašich možností cez kalkulačku. Tak prečo ho nevyužiť. To, že je pre vás online PZP porovnanie pre najvýhodnejšiu ponuku dostupné, dokazuje aj to, že na celý výpočet ponúk online potrebujete zadať tie isté údaje. Takže zadáte to raz a výsledkov máte niekoľkonásobne viac.

Ako na prieskum?

Porovnanie poistenia auta sa robí skutočne jednoducho. Stačí si otvoriť stránku, na ktorú sme vás vyššie odkázali a vypísať formulár. Ten bude požadovať technické parametre vozidla a niektoré údaje o jeho majiteľovi typu či niekedy spôsobil dopravnú nehodu atď. Určite nepôjde o nič osobné ani o nič, čo by mohlo byť akýmkoľvek spôsobom zneužité. Ak ste všetky kolónky vypísali, ostáva vám už len formulár odoslať. Do niekoľkých sekúnd sa vám na monitore zobrazia všetky vaše ponuky. PZP porovnanie vám ukáže že relatívne podobné ponuky sa veľmi odlišujú. Finančne, aj poistným krytím.

Rozhodnite sa slobodne

Odovzdanie kľúčov od autaPZP online na vás nevyvoláva psychický nátlak. Veľakrát sa cítime nepríjemne, keď chodíme po pobočkách, podvedome vieme, že ponuku od nich nechceme a tak ich musíme odmietnuť. Ale odmietnuť ponuky cez internet vás nebude nijako trápiť.  Jednoducho si po zvážení (dlhšom či kratšom) zvolíte takú ponuku, ktorá vám sedí najviac a nie takú, o ktorej vás niekto presviedča. Máte dosť zdravého úsudku a tak viete, čo potrebujete a čo už nie. Online si určite nájdete najlacnejšie, najvýhodnejšie, ale aj to najlepšie či najdrahšie povinné zmluvné poistenie. PZP porovnanie bude obsahovať ponuky takých poisťovní ako:

 • Allianz,
 • Axa,
 • Kooperativa,
 • Komunálna poisťovňa,
 • Groupama,
 • Generali,
 • Genertel,
 • Union,
 • UNIQA
 • Onlia.

Takže výber bude pomerne široký.

Chceli by sme vám poradiť, aby ste si na výber zabezpečenia vozidla dopriali dostatok času. Mnohé sa môžu líšiť v poistnom krytí, nielen v poistných sumách. Ak je však váš cieľ jasný, a síce najlacnejšia zákonná poistka, tak je rozhodnuté. Ináč môžete natrafiť aj na také ponuky, ktoré okrem základného krytia v sebe zahŕňajú aj niektoré havarijné riziká. Tie by vás samostatne mohli vyjsť oveľa drahšie, a preto by sa v rámci tohto produktu oplatili.

Ako môžem o PZP online požiadať?

Ak ste si našli vašu vyvolenú ponuku, požiadate o ňu jediným klikom. Po tom, ako na to kliknete bude potrebné, aby ste dopísali niekoľko vašich osobnejších údajov ako domáca a mailová adresa. Spätne vám bude na mail doručený návrh a podmienky zmluvy cez internet, údaje na zaplatenie poistného, ale aj dočasná zelená karta. Tá väčšinou platí 30 dní. Preto sa poistné snažte zaplatiť čím skôr, aby vám stihol byť doručený jej originál ešte predtým, ako sa jej platnosť skončí. Potrebujete ju aj na cesty v zahraničí.

Jazda bez zelenej karty

Jazdiť bez platného povinného zmluvného poistenia sa neodporúča ani doma, ani v zahraničí, pretože vám hrozia vysoké pokuty. Na Slovensku vám policajti môžu vystaviť pokutu až na niekoľko stoviek eur a Obvodný úrad až 3 330 eur. A to aj niekoľko rokov po tom, ako ste reálne jazdili bez tohto zabezpečenia. V zahraničí sú jednorazové pokuty oveľa vyššie, prípadne vám môžu zadržať celé vozidlo. Takže podceňovať sa ho skutočne neoplatí.

Ako iste viete, poistenie, aj to, ktoré je uzatvorené online, vám vie veľmi pomôcť. Je to tým, že časť zodpovednosti, hlavne tej finančnej, prechádza pri spôsobení nehody vaším zavinením na neho. Vie pokryť škody, ktoré spôsobíte iným či už materiálne alebo na zdraví. Bez tohto zabezpečenia by ste všetko museli platiť vy. Pre príklad uveďme limity poistného krytia, ktoré spôsobené škody naozaj môžu dosiahnuť. Poisťovne majú zákonom nariadený limit, čo sa týka spôsobenej materiálnej a zdravotnej ujmy. Pri poistení auta ide konkrétne o 1 milión eur v prípade majetku a o 5 miliónov v prípade poškodenia na zdraví. Zdá sa to veľa, no niektoré poisťovne dokonca ponúkajú vyššie limity. Pri dopravnej nehode sa totiž poškodenie ľahko vyšplhá aj nad danú sumu.

Nezabudnite však, že nie je potrebná len na auto, ale aj iné dopravné motorové či nemotorové prostriedky. Napr.:

 • motocykel,
 • prívesný vozík,
 • traktory – viac k problematike na Uzavripzp,
 • poľnohospodárske či pracovné stroje,
 • vysokozdvižné vozíky,
 • dodávky,
 • kamióny,
 • nákladné autá,
 • autobusy,
 • historické vozidlá
 • či vozidlá bez EČV.

To najlepšie PZP porovnanie na všetko nájdete rozhodne jedine online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *