Pôžičky v jednoduchosti

Úplne jednoducho si môžete požičaťČo všetko viete o finančných produktoch? Skúste sa len tak zamyslieť…Chápeme, ak sa vám nechce uvažovať, preto vám čo najstručnejšie predstavíme, akými spôsobmi možno o pôžičky požiadať, aké rôzne druhy existujú, koho možno požiadať, ale hneď vám odporučíme aj stránku, kde nájdete všetko, čo chcete, ako aj podrobnejšie informácie o tomto produkte. Výhodnosť si môžete prepočítať na tejto úverovej kalkulačke.

Ako sme si povedali, pôžičky sú finančné produkty, ktoré vám môžu byť sprostredkované nebankovými, ale aj bankovými spoločnosťami, pričom podmienky na ich získanie sú viac-menej podobné. Ľahšie získateľné sú však práve u nebankových spoločností. Základnými pojmami v tomto kontexte sú: veriteľ, dlžník, úrok, RPMN a doba splatnosti. Veriteľ je osoba alebo spoločnosť, ktorá poskytuje finančnú pomoc. Osoba alebo spoločnosť, ktorej je finančná pomoc schválená, sa nazýva dlžník.

Číselné údaje, ktoré by ste nemali pri výbere pôžičky zanedbať, sú práve úroková sadzba, RPMN a doba splatnosti. Začnime tým ľahším. Doba splatnosti je termín, dokedy najneskôr je potrebné zaplatiť dlžnú sumu. Úroková sadzba a RPMN (ročná percentuálna miera nákladov) sú čísla, ktoré uvádzajú, koľko percent z požičanej sumy budete musieť vrátiť navyše. Väčšina žiadateľov sa sústreďuje len na úrok, pričom výpovednejšiu hodnotu má práve RPMN, ktoré býva vyššie a okrem úroku v sebe zahŕňa aj iné poplatky, ktoré po dobu jedného roka danej spoločnosti zaplatíte.

Najrýchlejší spôsob požiadania

V základe môžete o pôžičky požiadať štyrmi spôsobmi. Vymenujeme si ich v takom poradí, aby prvé predstavovalo tú najrýchlejšiu možnosť požiadania.

  1. Online pôžičky

Bezpochyby najrýchlejším spôsobom požiadania sú práve pôžičky online, pretože môžete hodiť za hlavu chodenie po rôznych pobočkách a zisťovanie ich jednotlivých ponúk, čo vám môže zabrať aj hodiny času. S týmto spôsobom si môžete urobiť porovnanie viacerých ponúk do niekoľkých minút bez toho, aby ste niekam chodili a za každých okolností je vaša anonymita zachovaná. Vďaka tomuto spôsobu môžete mať na účte sumy od niektorých poskytovateľov už do 10 minút.

  1. Telefonicky

O finančné produkty môžete žiadať aj prostredníctvom telefonickej linky. Nevýhodou tohto spôsobu je, že sa musíte osobne, aj keď nie fyzicky, prezentovať a takisto aj spoplatnené hovory, i keď v dnešnej dobe ponúkajú niektoré spoločnosti bezplatné hovory.

  1. Osobne

Pokiaľ si všetko najradšej vybavujete osobne, tak je tu pre vás jedine osobná žiadosť. Potrebujete si však vyčleniť viac času a pobočku navštíviť aj niekoľkokrát, kým sa reálne k peniazom dopracujete. Tento spôsob je však prístupný hlavne v bankových spoločnostiach, keďže len veľmi málo nebankových spoločností má kamenné pobočky a finančné produkty u nich sú získateľné prevažne online spôsobom.

  1. Sms pôžičky

Ďalším, avšak najpomalším spôsobom požiadania, sú práve sms pôžičky. Vybavovanie aj nízkych súm môže trvať viac ako 4 dni, vypisovanie žiadosti je komplikovanejšie, poskytovatelia tohto spôsobu si účtujú vysoké poplatky za sprostredkovanie a len veľmi málo žiadostí je schválených.

Viacer základných produktov vyhovie každémuZákladné produkty

Pôžičky sú široký pojem, čomu nasvedčuje aj skutočnosť, že ich môžete rozdeliť na tri základné produkty: ihneď, rýchle a klasické, ktoré sa môžu ešte deliť na konkrétnejšie produkty, o ktorých sa zmienime, ale ktorým sa až tak venovať nebudeme.

  1. Pôžičky ihneď

Ak potrebujete finančnú pomoc na účet do 24 hodín, prípadne do 10 minút, rozhodne by ste mali vyskúšať pôžičky ihneď, ktoré síce ponúkajú len nebankové spoločnosti, ale útechou je, že sú poskytované za veľmi zvýhodnených podmienok, napr. bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia, pre nezamestnaných, pre dôchodcov, pre ženy na materskej atď. Požičať si môžete do 500 eur a väčšinou sa takáto suma spláca do 30 dní.

  1. Rýchle pôžičky

Tento typ finančného produktu vám poskytne vyššie sumy, približne do 5 000 eur, no na ich získanie potrebujete spĺňať viac podmienok. Dostupné sú v bankových aj nebankových spoločnostiach a doba splatnosti môže byť niekoľkomesačná prípadne niekoľkoročná. Čakacia doba rýchlych pôžičiek je približne 4 dni.

  1. Klasické pôžičky

Patria k najčastejšie žiadanému finančnému produktu, a to hlavne z toho dôvodu, že poskytujú vysoké sumy, približne do 200 000 eur, čo sa hodí hlavne na stavbu nehnuteľností. V rámci nich môžeme rozlíšiť napr. spotrebný úver, hypotéku, americký úver atď. o ktorých, ak chcete vedieť niečo viac, kliknite si na hore uvedenú stránku. Splatná doba takejto sumy môže byť maximálne 30 rokov a podmienky na jej získanie sú najnáročnejšie spomedzi troch menovaných typov. Vybavovanie môže trvať aj 14 dní.

Ako sme sľúbili, informácie, ktoré sme vám v texte poskytli boli len veľmi stručné. Celý by sme ho mohli zhrnúť do jednej vety, a síce, že najlepšie pôžičky získate jedine online na stránke a takisto sa na nej dozviete mnoho iných informácii z tohto odvetvia. Vašou druhou možnosťou je prečítať si iný článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *